КОМЕМОРАЦИЈАТА НА ПРЕРАНО ПOЧИHAТАТА БИЛЈАНА БЕЛИЧАНЕЦ: Последното збoгувањe ќе се одржи денес во општина Кисела Вода во 15 часот!

Поврзано

ЌЕ СЕ УКИНЕ ЛИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА: Спасовски вели, дека ова ќе се знае до крајот на неделата

– До крајот на наеделата ќе се направи проценка, дали е потребно прогласување нова, трета вонредна состојба, рече денеска...

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БУГАРИЈА: Иднината на Македонија во ЕУ е многу нејасна

Однесувањето на с. Македонија е политички кратковидо, а Бугарија за Македонија е најдобар сосед и лобист, кој ја сврти...

СВЕТСКИОТ ТРЕНД „IQOS“ КОНЕЧНО И КАЈ НАС: Филип Морис ТКП денеска го лансираше IQOS во земјава

Скопје (26.05.2020) – Иновативниот уред IQOS (ајкос) кој направи револуција во тутунската индустрија од денеска е во продажба во...

Комеморацијата по повод cмpттa на прерано починатата поранешна градоначалничка на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец ќе се одржи денес, 08.04.2019год, понеделник, со почеток во 15:00 часот.

Комеморацијата е во новоизградениот Дом на културата КВК во општина Кисела Вода.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести