КОМЕНТАТОРОТ ОД АРЕНА Е ВЉУБЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Го посети Охрид, а овој пат со себе ја зеде својата сопруга

  • July 11, 2019

Еден од двајцата коментатори од Арена во кои се вљуби македонската публика, поради фактот што жecтоко го бодреа РК Вардар во Лигата на шампиони повторно се врати во Македонија. Имено Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ присуствуваа во Македонија и на прославата на титулата на РК Вардар, на плоштадот Македонија, а се возеа и во победничкиот автобус. Сега Стевановиќ повторно се врати во Македонија во која очигледно е вљубен.

Тој го посети македонскиот бисер Охрид, а на својот Фејсбук сподели фотографија од Свети Наум и отки мала тајна. Токму тука на Свети Наум, Стевановиќ ја побарал за жена својата сегашна сопруга со која се среќно вљубени.

 

Vratili se na mesto veridbe ali sada smo još Jači 😍❤️🤰#svetinaum #wife&husband #macedonia📸@yocherritiss masterpiece

Gepostet von Stevan Stevanović am Sonntag, 7. Juli 2019

Претходно «
Следно »