August 15, 2020, 6:51 am

Комисијата за заразни болести не беше професионална во справување со коронавирусот во земјата

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Бил Гејтс: Спaсувам животи, а ме oбвинyваат дека заработувам од животите на другите

Бил Гејтс, ко-основач на Мајкрософт, милијардер и филантроп, стана позитивна и негативна централна фигура во приказната со „ковид-19“. Добрата вест...
- Advertisement -

Александар Даштевски во своето гостување во „Топ Тема“ зборуваше за состојбата во државата поврзана со пандемијата каде посочи дека Комисијата за заразни болести не беше професионална во справување со корона вирусот и дека поради таа непрофесионалност се случија многу работи.

-Јас не се согласувам дека Комисијата за заразни болести добро си ја завршила добро работата. Не може да се обвинува народот, ако не ги спроведува тој што треба да ги спроведува мерките ќе се преземат мерки да ги спроведува, а контрадикторно на тоа дека не се спроведуваат мерките не се укинуваат целосно може да се засилат или ослободат, а не да се укинат. Ако Комисијата не сака да си даде оставка нека се стават експерти кои навистина ги имаме. Според мене Комисијата треба да биде професионална и сите сме сме свесни дека не беше цело време професионална и затоа се случија многу работи, истакна Даштевски.

Latest News

Tapaвари: CДCM и ДУ И ќе напpaват влaда, пpeговopите се тeaтар

СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за формирање на нова влада, која ќе има мнозинство од...

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

More Articles Like This