Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Поврзано

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен...

Состојба по општини во Скопје, најмногу зaразени во Чаир, Аеродром и Кисела Вода

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11.128, бројката на оздравени пациенти е...

Скопје и Штип со најмногу зaболени, над 200 случаи во уште неколку градoви

Скопје е на врвот со најмногу активни случаи на ковид-19 или вкупно 1363 лица, а веднаш зад него на...
- Advertisement -

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум.

Ќе остане запишано дека бевме тука да го охрабриме народот, да истрае и да го сочува достоинството !

Сега се потврдува она што уште тој Јуни, 2018-та го знаевме и многу пати го искажавме и потенциравме. Државната Безбедност била во функција на политичките елити а во колизија со сопствениот народ.

Да се потсетиме дека тогашните и сеуште актуелни политичари не обвинија дека мотивот за борба не била љубовта кон татковината туку “Руски пари” влезени од Грчка страна преку лични пријатели на висок владин претставник. Тогаш дотичниот политичар изјавата ја повлече, но останува моментот дека се конструираше длабока клевета кон Комити како важна алка во отпорот за одбрана на името Македонија, и тоа со злоупотреба на Државната безбедност.

По лажните обвинувања и клевети дека Комити дејствувале по налог на странски служби, отпорот драстично спласна. Сепак и тоа не беше доволно, повторно бевме победници и заедно со Народот го отфрливме понижувањето преку #Бојкот на Референдумот. Референдумот не успеа.

Убаво е вистината да излезе на виделина, за да се знае и историјата да ги казни оние кои ја предадоа сопствената земја, но и да ги постави на вистинското место оние кои застанаа на #Браникот кога тоа беше потребно.

Не обвинуваа…

Затоа што ја сакаме својата земја !

Затоа што не трпиме неправди !

Затоа што нема да се помириме се додека не е ослободена и обединета !

Затоа што сме верни на идеалите, Вардар и другарите !

#НикогашСевернаСамоМакедонија
#ДолуКолаборанти
#ИсторијатаЌеВеКазни
#ИсторијатаЈаПишувамеНие
 

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This