August 14, 2020, 3:51 am

„КОМИТИ“ СО РЕАКЦИЈА ЗА ПРЕИМЕНУВАЊЕТО НА СТАДИОНОТ: Повторно се дрзнаа „семоќните“ да го преименуваат нашиот втор дом

Поврзано

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Милчин за диноcaypyсите на Шилегов: Ceлото гopи, бабата се чeшлa

Поранешниот прв човек на „Институт Отворено општество – Македонија“, режисерот Владимир Милчин, на социјалните мрежи ја коментира најавата на...

(Видео) Светот полyдyва: Бpyтaлно пpeтепа старец бидејќи ја праша девојка му зошто не носи маска

35 годишен маж бpyтално пpeтепа 72 годишен ветeран со инвaлидитет, откако ветеранот ја прашал девојката на нaиcлникот зошто не...
- Advertisement -

Навивачката група „Комити“ на својот Фејсбук профил се огласи со реакција по промената на името на националниот стадион, Национална Арена „Филип Втори“ во „Тоше Проески“.

Понесени од нагонот за преименување на се што е гордост, традиција и Македонски идентитет, повторно се дрзнаа ‘семоќните’ да го преименуваат нашиот втор дом…
Но овој стадион секогаш бил, е и ќе биде “Градски Стадион – Скопје”, Република Македонија !!!
“Што е тоа во луѓето тажно, што живеат во животи туѓи?” – еднаш праша Маестро Тоше, но не му беше одговорено…
Прости им Великану, не знаат што прават !!!“ – напишаа „Комити“.

Понесени од нагонот за преименување на се што е гордост, традиција и Македонски идентитет, повторно се дрзнаа 'семоќните…

Julkaissut Komiti Skopje Tiistaina 9. huhtikuuta 2019

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This