КОМУНАЛЦИ ОД КУМАНОВО ШИРАТ ПРОПАГАНДЕН МАТЕРИЈАЛ: Лица од ЈП Чистота и зеленило Куманово во работно време разнесуваат партиски материјали на СДСМ

Поврзано

СВАЌАРОСКА : Колку пари исплатил ЈКП Водовод и Канализација од Прилеп за фонтани кои се запустени и не работат

Директорот на ЈКП Водовод и канализација, Емил Јанески, на 08.07.2019 година склучил договор со фирма за одржување на фонтаните...

ТРИПУНОВСКИ ДО НИКОЛОВСКИ: Твојот шеф Заев и брат му Вице кpшea политички час да делат пoткyп и го зaгрозијa здравјето на луѓето

Љупчо, директно твојот шеф Зоран Заев и неговиот брат – Вице, во Струмица ставија во ризик стотици луѓе, Ваши...

(ФОТО) ТРИПУНОВСКИ: Власта пресметува зaтeзнa камата за зaкyп на земјиште, чиј рок на плаќање е до крајот на шести месец наредната година

Власта пресметува затезна камата за закуп на земјиште, чиј рок на плаќање е до крајот на шести месец наредната...

Во Куманово континуирано се злоупотребуваат општинските служби за партиски цели, од страна на СДСМ и градоначалникот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Куманово.
kumanovo-640x437

 

-Овие фотографии се направени денеска пред Зелениот пазар во Куманово. На фотографијата јасно се гледа како лица вработени ЈП Чистота и зеленило во униформи на ова претпријатие во работно време со службени превозни средства разнесуваат партиски материјали на СДСМ. Го повикуваме директорот на ова јавно претпријатие како и градоначалникот на Куманово да излезат и да им објаснат на граѓаните како е можно и по чиј налог се извршува оваа злоупотреба на парите на граѓаните, вели Петковски.

kumanovo-jpg2_-640x853

Петковски прашува дали ќе се преземат мерки за да се санкционира ова недозволено дејствување.kumanovo-jpg1_-640x853

-До кога претпријатието Чистота и зеленило ќе работи се освен она за што е основано и за што зема пари од граѓаните. СДСМ брутално ги злоупотребува институциите на општината. Грубо мешање на партијата и општината со злоупотреба на општинските ресурси за изборни цели, додава Петковски.

Ова дело е казниво со закон, потсетува тој.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести