„КОНЕЧНО ВО НЕШТО ПРВИ“: Скопје синоќа беше најзагаден град во светот

  • January 26, 2020
  • Коментари

Воздухот во Скопје синоќа беше екстремно загаден, а главниот град беше најзагаден град во светот.

За жал од страна на локалните и централните власти се уште немаат преземено мерки за решавање на овој проблем кој претставува рак-рана за граѓаните, кои наместо чист воздух кој што им го ветуваше Петре Шилегов и Зоран Заев во предизборниот период на локалните избори тие и понатаму дишат отров наместо чист воздух.

Претходно «
Следно »