September 18, 2021, 8:09 am

Конечно добри вести: Локализиран пожарот во близина на село Крупиште, нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пожарот што избувна вечерва покрај регионалниот пат Штип – Кочани зафатил површини сува трева поради што сообраќајната полиција еден час го регулирала сообраќајот, а половина час бил и затворен за сообраќај.
Градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев вели дека станува збор за површина од 10 хектари, а според првичните информации станува збор за пожар предизвикан од запалено стрниште.
Насев посочи дека благодарение на месното население и на пожарникарите пожарот е локализиран и ниту еден човечки живот не е загрозен, ниту недвижен имот.

Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, соопшти вечерва Автомотосојузот на Македонија.
Сообраќајот беше во прекин во двата правца од 21 часот поради пожар во кој гореа стрниште и ниви и се ширеше кон магистралниот пат.
Поради пожарите во Пехчевско, вечерва неколку часа беше во прекин и сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Пехчево, но веќе е нормализиран.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Трета среќа: Бугарија закажа нови парламентарни избори за 14 ноември

Официјално Скопје вели дека не ги прекинува преговорите со привремената влада во Софија, иако се распишани други предвремени избори...

More Articles Like This