September 28, 2021, 12:10 pm

Конечно разладување – од утре не очекува пороен дожд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од утре попладне се очекува промена на времето со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можна е појава на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења, град и силен ветер со над 80 километри на час.

Синоптичарите препорачуваат во случај на појава на електрични празнења, граѓаните да бидат внимателни и да не престојуваат на отворено и под осамени дрвја.

Во изминатиот период, земјава е во портокалова фаза со температури над 40-тиот степен.

Latest News

Шилегов изгyбeн вo вpeмeтo и пpocтopoт: Зa чeтиpи гoдини нe нayчи коja e нeгoва нaдлeжнocт, a бapa втop мaндaт

Освен Шилегов што не знае да си го преброи имотот не знае и дека градинките и основните училишта не...

More Articles Like This