КОНОР МЕКГРЕГОР НАЈАВИ ПЕНЗИОНИРАЊЕ ОД ММА: Легендарниот Ирец преку Твитер го најави своето повлекување

  • March 26, 2019
  • Коментари

Исто како и во 2016 година, во текот на ноќта Мекгрегор го најави своето повлекување од ММА.

Тоа се случи во средината на ноќта … Мекгрегор твитна:

“Еј момци брза објава, решив да се пензионирам од спортот формално познат како” MMA “денес. Посакувам сите мои стари колеги да одат напред во натпреварувањето. Сега им се придружувам на моите поранешни партнери на овој потфат, веќе во пензија Правилна Пина Колада oд мене момци! ”

Дали е сериозен?

Главата на UFC  Дана Вајт во изјава за ESPN вели дека тоа е возможно…, “Тој има пари да се пензионира и неговото Виcки е растура на пазарот. Тоа е сосема логично, ако јас бев него, јас ќе се пензионирам”.

Вајт додаде: “Тој се пензионира од бopби, а не од работа. Виcкито ќе го задржи зафатен и сигурен сум дека има други планови на кои работи.”

“Тој е сензација за гледање !!! Мекгрегор има постигнато неверојатни работи во овој спорт. Јас сум толку среќен за него и со нетрпение очекувам да го видам успешен надвор од октагонот како што беше и во него”.

Симптоматично е што Мекгрегор беше гостин на “Приказна во вечерните часови со Џими Фалон”, што се емитуваше во понеделникот вечерта –  тој му рече на Фалкон дека активно се преговара со УФЦ за бopба во јули.

Само ден потоа Конор Мекгрегор ги шокираше фановите со својот Твит.

Претходно «
Следно »