КОРОНАВИРУС И ВО РУСИЈА: Хоспитализирани седум кинески државјани кои престојувале во хотел во Москва

  • January 25, 2020
  • Коментари

Седум кинески државјани од хотел во Москва се пренесени во болница за заразни заболувања, поради сомнение дека имаат акутна вирусна респираторна болест, изјавил претставник на итната служба во Москва, пренесе „Спутник“.

„Сеум кинески државјани се пренесени од хотелот „Арт Војковскаја“ во болница за заразни болести“ рекол тој и додал дека тестовите се во тек и дека лекарите ги чекаат резултатите од прегледите.

Претходно «
Следно »