September 18, 2021, 8:08 am

Короната не бира: Легендарниот кошаркар се бopи за живoт поради koмпликации од ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Легендарниот НБА кошаркар Седрик Себалос се бори за живот во американска болница каде заврши по компликации предизвикани од коронавирус.

Состојбата на поранешниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс и Феникс Санс најдобро го покажува неговата порака што ја остави на социјалните мрежи.

Десетти ден на одделот за интензивна нега, коронавирусот официјално ме скрши. Го молам моето семејство, пријателите и лекарите да се молат за моето закрепнување. Ако сум навредил некој од вас во минатото, дозволете ми јавно да се извинам, напиша Себалос.

Овој некогаш одличен кошаркар влезе во НБА лигата во 1990 година и блесна во дресот на „сонцата“, со кои во сезоната 1992/93 беше финалист во плејофот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Сѐ уште нeма кoнкретни сознаниjа: Обвинитeлствoто ја разглeдува докумeнтaцијaта за мoдулaрната бoлницa во Тетово

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација...

More Articles Like This