Кортни ја гaѓaше со шишe Ким, а таа ѝ се пушти да ја тeпa: Дpaма во peaлното шoу на семејството Кардашијан

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Крис Џенер (64) на фановите на реалното шоу „Keeping Up With Kardashians“ им открила дел од драмата која се случила во првата епизода од 18. сезона.

Таа на својот профил на Инстаграм објави кратко видео во кое се гледа ривалството помеѓу нејзините ќерки Ким и Кортни Кардашијан.

Во многу драматичниот клип, Ким и Кортни физички се пресметаа.

Кортни прво со шише ја гаѓаше својата сестра, а Ким поради тоа збесна и тргна да ја удри, обраќајќи и се со зборовите: Никоаш не ми приоѓај така“.

Во видеото не се гледа дали дошло до поголема физичка пресметка, но се гледа како се навалува Кортни за да го избегне ударот од Ким.

Некои фанови се изненадени од тоа што Кортни и понатаму учествува во реалното шоу, а со оглед на тоа дека таа на крајот на 17. сезона кажа дека е изморена и дека приоритет и се децата и дека сака да направи пауза од снимањата.

– Имам три деца кои ми се приоритет. Она што сакам да го кажам е дека стигнав до точка каде веќе не сум среќна. Сите ја имаме таа точка. Животот е краток. Не се врти се околу снимањето на ова шоу – рекла тогаш Кортни.

Како ќе се одвива оваа драма, ќе дознаеме на 26 март за кога Крис Џенер ја најави премиерата на првата епизода.

Актуелно

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

(Видео) ВЛАДАТА СО „ЧЕСТИТКА“ ЗА ВЕРНИЦИТЕ: Прогласен кaрантин за задушница и забрана за посета на гробиштата

Владата пред малку на вонредна седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување на четиридневен карантин за време на престојниот продолжен...

Повеќе вести