Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир Смилевски ”Градоначалникот” во обид, или уште попрецизно градоначалникот во заминување, од општина Бутел веројатно сака да направи бучна и бетонска општина слична на онаа каде што тој живее, општина Центар, пишува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски на Фејсбук, обраќајќи се до градоначалникот на општина Бутел.

-Тоа што не живееш во општина Бутел не значи дека до толку треба да им бидеш душман на граѓаните, не значи дека од оваа мирна и општина со маалски живот во спрега со урбаната мафија треба да направиш општина со чирови на секој ќош и драстично да го нарушиш мирниот живот. И така имаш уште неколку месеци како градоначалник во обид, земи реализирај бар еден од проектите кои ги вети за да не бидеш до толку ужасен градоначалник во обид. Стана градоначалник ветувајки: Поликлиника, полициска станица, пожарна, градинки, водоводи, плоштади, паркови, гасификација, спортски центри, но од тоа ништо и за жал ќе ни оставиш само мегаломански високи згради на секој ќош од општина Бутел, додава Костовски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This