КОСТОВСКИ: Смилевски ветуваше решение за кopитото и кејот на Серава, а единствено што направи е фарбање на огради

Поврзано

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото...

Да ја обновиме нашата родна татковина, да ги пoништимe сите пoнижyвaњa

Сите заедно, рамо до рамо, рака под рака, како што знаеме ние Македонците, сплотени и обединети, на денот на...

Силјановска Давкова и Муцунски на средба со претставници на „Полио Плус“- движење пpoтив хeндикeп

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, заедно со Тимчо Муцунски остваривја средба со Полио...

Смилевски и СДС со посебна енергија предизборно најавуваа решение за коритото и кејот на реката Серава, најавуваа модерни патеки за прошетка на кејот и целосно урбанизирање на целиот потег каде што се простира реката особено делот под Општината Бутел, НО како и за сите останати ветени проекти така и за овој нема ниту размисла, а камоли реализација на истиот, обвинува Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Поминаа речиси три години од мандатот на Смилевски, од реализација на “капитални” проекти има само еден куп партиски вработувања и фарбање на училишни огради, вели тој.

Во прилог на неговиот пост се постирани фотографии од ветувањето на Смилевски и моменталната состојба на реката Серава.

Драги БУТЕЛЧАНИ ‼️❌Смилевски и СДС со посебна енергија предизборно најавуваа решение за коритото и кејот на реката…

Julkaissut Darko Kostovski Perjantaina 22. toukokuuta 2020

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести