September 30, 2020, 11:01 am

КОСТОВ СО ЛЕКЦИЈА ЗА МУСЛИУ: Крвавиот Четврток ќе остане запаметен како патриотски четврток

Поврзано

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на „Еуростандард банка“ во врска со решението на Народната банка донесено од страна на...

Според Заев, Гоце Делчев бил и на Бугарите

Не треба Гоце Делчев да го присвојуваме, факт е дека бугарската страна го смета за бугарски револуционер и прашањето...

Солидарниот Петре Шилегов го изгради паркингот во Kомплексот клиники Mајка Tереза само за да поскапи

Повторно поскапува паркингот во рамките на Комплексот клиники Мајка Тереза, вака одлучи претпладнево мнозинството предводено од СДСМ во Совето...
- Advertisement -

Поранешниот јавен обвините Сотир Костов во жестока дебата со аналитичарот Алберт Муслиу посочи дека ниту еден од обвинетите од 27 април за тероризам не исполнува ниту еден од елементи за кривичното дело за кое се гонат. Костов му одржа вистинска лекција по право на својот соговорни во Отвореното студио на телевизија Алфа и истакна дека обвинетите за 27 април се невини луѓе. Тој забележа дека при нелегално бирањето на претседател во парламентот се направени 17 прекршување на собранискиот Деловнник, но никој не ги процесуира оние кои го прекршиле Уставот и Деловникот, на тој ден.

 

Според Сотир Костов 27 април во Македонија ќе остане запаметен како партиотски четврток, а етикетата крвав четврток ќе остане заборавена, Заедничка Македонија пак ќе остане запаметена како мирољубива организација која 78 дена организираше мирни протести.

 

Следете во ЖИВО: Дебата Сотир Костов со Алберт Муслиу на „Отворено на Алфа Телевизија“

Julkaissut СВЕСТ.мк – SVEST.mk Torstaina 23. elokuuta 2018

 

 

 

 

Latest News

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на „Еуростандард банка“ во врска со решението на Народната банка донесено од страна на...

Според Заев, Гоце Делчев бил и на Бугарите

Не треба Гоце Делчев да го присвојуваме, факт е дека бугарската страна го смета за бугарски револуционер и прашањето ќе го решиме во духот...

Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија

Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...

Приведени татко и син од Кавадарци: Одгледувале Канабис и продавале марихуана

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица, татко и син на возраст од 56 и 33 години,...

Солидарниот Петре Шилегов го изгради паркингот во Kомплексот клиники Mајка Tереза само за да поскапи

Повторно поскапува паркингот во рамките на Комплексот клиники Мајка Тереза, вака одлучи претпладнево мнозинството предводено од СДСМ во Совето на Град Скопје и го...

More Articles Like This