КОЅИЈАС ЌЕ ГО ПРЕЧЕКААТ ПРОТЕСТИ: Протест против промена на името како дочек за Коѕијас

  • March 22, 2018

Неколку патриотски здруженија организираат денеска протест по повод доаѓањето на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас. Протестот ќе почне пред Порта Македонија во 11.00 часот, по што демонстрантите ќе се придвижат кон Министерството за надворешни работи, а од таму кон Владата.

„СТОП НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО! МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ! ДА ГО ПРЕЧЕКАМЕ КАКО ШТО ДОЛИКУВА! ДА ГО ПРЕЧЕКАМЕ ПО МАКЕДОНСКИ! ДА МУ ПОКАЖЕМЕ ДО КАДЕ Е И ЧИЈА Е МАКЕДОНИЈА!“, стои во најавата за протестот.

Претходно «
Следно »