December 3, 2020, 11:28 am

Кој ги кpaде парите 30 години, кој си купува медиуми и “демократија”, и кои фамилии станаа Македонската олигapxија – вечep во “Teшки Муабети”

Поврзано

Пановски: Ако новогодишните празници се минат без зapaзи, тогаш колективниот имунитет ќе се стекне и порано

Имунитетот на децата кои сега следат настава од дома е „заспан“, догодина, кога ќе тргнат во градинка и на...

Македонија – кандидат за претседавање со ОБСЕ во 2023 година

На годишниот министерски совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа - ОБСЕ кој се одржува денес и...

Hoви блoкaди вo Скопје oд 17 часот: Пpoтecт ceгa зa дa нe бидe пpeдoцнa

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 до 18 часот ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда. -Го предупредуваме...
- Advertisement -

Вечрва во 22:00 на Фејсбук страницата на Инфомакс уште едно издание на подкастот „Тешки муабети“. Теми на разговор ќе бидат македонската олихархија, контролата на медиумите и нивната цензура која е се поприсутна.

Кој го краде народот изминативе 30 години? Како се купуваат медиуми, кои продаваат демократија? Како успеаа мал број на фамилии за краток временски период да го стават под контрола голем дел од општествениот капитал. Разговори за македонската олигархија вечерва во 22:00 часот „Тешки муабети“.

Latest News

Пановски: Ако новогодишните празници се минат без зapaзи, тогаш колективниот имунитет ќе се стекне и порано

Имунитетот на децата кои сега следат настава од дома е „заспан“, догодина, кога ќе тргнат во градинка и на...

Вирусот Ковид-19 присутен во САД пред да биде откриен првиот случај во Вухан

Според најновите истражувања, вирусот Ковид-19 бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор...

Caндaци пoлни co kypшyми пpoнajдeни на плaжa вo Струга вo близинa нa хoтeл

На 01.12.2020 во 13.45 часот, во ОВР Струга било пријавено дека при изведување ископ со багер на плажа, во близина на хотел во Струга,...

Caнкциoниpaн 381 вoзaч вo Скопје вo тeкoт нa вчepaшниoт дeн

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град...

Германски eкcпepти: Bakцинaциjaтa мoжe дa пoтpae нeкoe вpeмe

Експертите од германскиот државен епидемиолошки институт „Роберт Кох“ предупредија на прекумерна еуфорија поради вакцината за коронавирус, наведувајќи дека поради различни проверки кои се неопходни,...

More Articles Like This