Кој е овој мистериозен човек во Спомен-куќата на Тоше Проески?

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...
- Advertisement -

Фан-страната на Тоше Проески сподели интересна фотографија која предизвика низа коментари на социјалните мрежи.

Имено станува збор за прославата на 34-от роденден во 2015 година, но оваа слика повторно се рашири низ интернетот. На Гумење во Крушево во Спомен-куќата на балканската поп звезда Тоше Проески неговите најверни поддржувачи од Македонија од Хрватска и од Србија дојдоа да го одбележат неговиот 34-ти роденден, да го посетат неговото вечно почивалиште и да ги промовираат неговите најнови музички остварувања и видео спотови.

За хрватските фан поддржувачи на Тоше има само еден ден – денот кога тој се роди. Во Спомен-куќата вчера беа промовирани нови експонати – дел од омилената гардероба што неодамна ја преотстапи семејството Проески.

Вечното почивалиште на Гумење, и манастирот Свето Преображение, во изминативе години го посетиле над 2 милиони поддржувачи, а за 7 години откако е отворена спомен куќата на Проески повеќе од 200 илјади посетители – тврдат од фондацијата Тодор Проески.

Делот со интересната фотографија можете да го погледнете на самиот крај од видеото.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This