Кој е Садетин Саран, новиот дечко на Емина Јаховиќ ?

Поврзано

Што ce „готви“ на Месечината: Откриени детали за изградбата на руско-кинеската лунарна станица

Создавањето на руско-кинеската научна станица на Месечината ќе се реализира во три фази до 2035 година, објави американскиот специјализиран...

Нaјнови детали: Кинecкатa pakeтa се приближува кон Земјата, познато каде ќе се cpyши

Остатоците од најголемата кинеска ракета „Лонг марч 5Б“, која беше лансирана минатата недела, се очекува да навлезат во атмосферата...

Во седмата деценија од животот: Актерката позиpa во бикини и покажа како изгледа

Шерон Стоун на својот „Инстаграм“ сподели фотографија на која позира во бикини и доби еден куп комплименти од следбениците. Фотографирана...
- Advertisement -

Емина Јаховиќ неодамна ја започна врската со турскиот милијардер Садетин Саран. Српските медиуми пишуваат дека убавата пејачка веќе го запознала семејството на Саран и тие одлично ја прифатиле. На прашањето, што најмногу ѝ се допаѓа кај новиот дечко, таа одговори: „Не знам што да ви кажам. Сѐ ми се допаѓа, сѐ“.

Садетин Саран е милијардер со шест компании и поранешен пливач

Во јуни годинава, Емина и официјално се раведе од пејчаот Мустафа Сандал со кој им два сина. Сандал тргна по својот пат и се вљуби во манекенката Џерен Хиндистан, а Емина во турскиот милијардер Саран.

„Се запознавме и излеговме неколку пати, многу ни беше убаво. Се запознав со неговото семејство, бевме на семеен ручек и ќе бидиме што ќе биде понатаму. Одиме чекор по чекор“, изјавила пејачката.

Покрај неколкуте компании, Саран поседува скапоцени јахти, и неколку приватни авиони. Тој е некогашен менаџер на фудбалскиот клуб „Фенербахче“ и спорстки работник кој зад себе има успешна биографија.

Се запознав со неговото семејство, бевме на семеен ручек.- Емина со семејството Саран

Садетин е поранепен успешен пливач, а по спортската кариера и по враќањето од студиите во САД бил вработен во Министерството за култура и туризам на република Турција. Потоа, тој основал сопствен бизнис. Поседува шест компании кои се занимаваат со разлилни дејности, а пред една година ја основаше телевизијата „С спорт“ во која вложи околу 75 милиони евра.

Во моментов, има околу 5,000 вработени а активен е и во хуманитарната работа, поради што е многу почитуван во цела Турција. Садетин зад себе има два брака, а често бил во врски со познати манекенки.

Latest News

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

More Articles Like This