КОЈ ЗНАЕ КОЛКУ ПАРИ ИМА ЗЕМЕНО ЗА ДОГОВОРОТ: Ако Заев бараше поткуп од 200.000 евра за земјиште, можеме само да замислиме какви куферчиња и амфори се во игра сега за договорот за името

Поврзано

Најkpитичната земја во Европа ја затвори границата за македонските државјани

Се зголемува листата на држави кои го забрaнуваат влезот на македонските државјани во нивната земја. Последната во низата е Италија...

Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни...

Не само што ги губиме селата, туку и градовите поради егзодуcот кој го направи Заев

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија вели дека ако Заев за работа која што требало да ја заврши по закон како градоначалник барал мито од 200.000 евра, можеме да замислиме какви куферчиња и амфори се во игра сега за договорот за името со Грција.

-Ако за таа работа барал мито која што требало да заврши, којзнае што е во прашање за овој таканаречен договор за кој што говориме, ако знаеме дека често пати во минатото разно разни куферчиња и амфори беа во прашање и истиот тој советник кој што тогаш ги нудел на Глигоров, гледаме дека сега како несебично го брани ова капитулантско дело, истакна Мицкоски.

Тој потенцираше дека тоа е суштината и клучното зошто Република Македонија не доби датум за преговори со Европската Унија, бидејќи во земјата нема никакви реформи во судството.

– Видовме како непримерно и недостоинствено и ниско обвинува пратеник на ВМРО-ДПМНЕ за нешто што не е вистина, но затоа пак заборави да каже дека истото тоа судство на него му додели ослободителна пресуда за нешто што целата македонска јавност го гледаше и слушаше, нагласи Мицкоски.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести