September 30, 2020, 10:28 am

КОЈ МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАР ЌЕ НАСТАПИ ЗА ВРЕМЕ НА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА: Во дворот на Католичката црква во Скопје за време на посетата на Папата ќе го забавува овој музичар

Поврзано

(Видео) Тијана среде Драчево го распали ќумбето

Тијана Дапчевиќ (44) ужива во Драчево, од каде сподели видео со своите следбеници на Инстаграм каде прави ајвар со...

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...
- Advertisement -

На 7-ми мај во Скопје, на покана од Католичката црква, Горан Папаз е поканет да биде специјален музички гостин и ќе настапи пред Папата Францис.

Настанот ќе биде во дворот од Католичката црква, “Пресвето Срце Исусово” после 14:30 часот, каде папата ќе има екуменска и меѓурелигиска средба со младите.

Папаз ќе биде гостин на црковната музичка група “Агапе” и тие ќе се претстават со три композиции.

Ова за мене е огромна чест и награда за целиот досегашен труд, рече тој.

На професионално поле, Папаз интензивно работи на заедничкиот проект со Танче Гроздановски насловен “Елегија”, и истиот ќе биде промовиран ова
лето.

Неодамна во етер го пуштија синглот “Спомени” кој е најава за тоа што следи.

Latest News

Хари Kостов сведочи во „Tаргет-тврдина“

Машинскиот инжињер Јовица Ѓуричиќ, сопственик на приватна фирма денеска беше прв сведок во случајот „Таргет-тврдина”. За периодот од 2008 до 2015 сведокот рече дека...

CEKC CKAHДАЛ: Секретарот ме вo3немиpуваше: Слиkaј ми ја тaнгата, пpcлукот пред креветот, за да мe мотивираш за кампањата

Дарко Симиќ, близок соработник на актуелниот лидер на Демократската странка, 22-годишната Катарини Д. наводно и испраќал свои голи фотографии, барал од неа да се...

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација за нешто што им одзема....

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на трите...

More Articles Like This