August 14, 2020, 2:53 am

КОЈ САКАШ БИДИ, ЈАЈ*АТА ЌЕ ТИ ГИ СТАВАМ НА МЕНГЕМЕ: Аналитичарот Даме Чкатроски за најавата за укинување на „банкарска тајна“

Поврзано

Адеми: До трето одделение со физичко присуство, другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за зapaзни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во...

Пендаровски: Ако Заев не обезбеди мнозинство, го враќа мандатот назад

Претседателот Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од...
- Advertisement -

Политичкиот аналитичар Даме Чкатроски предвидува драматично намалема поддршка од населението ако владата навистина ги контролира личните сметки на граѓаните и воведе данок на паричните приливи од странство кои еднаш се веќе оданочени.

„Доколку се воведе данок на дознаки од странство, СДСМ и ДУИ ќе имаат по некои гласач, а од ДОМА е сомнително дали ќе гласаат за нив. Вкупно 300 гласачи што веруваат на вакви БУДАЛАШТИНИ И ЛУДОСТИ”, пишува Чкатровски, кој е соработник на неколку меѓународни тинк-тенкови.

Во друг пост на темата Чкатроски е уште подиректен:

„Има оваа влада заангажирано некаква глуперда/будала ли или некаков фанатик кој постојано пласира дека де приливите ќе се оданочуваат де сметките на приватни лица ќе се проверуваат – ЕВЕ ЕДЕН МОЈ ПОЗДРАВ ДО НЕГО. Ако сакаш да ја пропадниш оваа земја, кој сакаш биди, ќе ти ги ставам ј…..а твои на менгеме, па дури те боли. Второ, ако сакаш од оваа земја со твоите идотски замисли да ја РАСЦЕПИШ НА 5 ДЕЛА, ТИ Е… МАЈКАТА ПАК. ПА ТИ ОДБЕРИ ЈАЈЦАТА ИЛИ МАЈКАТА.
За оданочување на приливи од странство не смее ни да се помисли, а камо ли разговара за тоа.
(Инаку во оваа држава без УЈП да ги следи сметките има уште најмалку една инситуција која мора да ги следи, а ако не ви држи газот таму да направите промени, тоа е ваша работа)
ПОЗДРАВ ДО СМРАДОТ ОД МЕНЕ. КОЈ И ДА СИ, ТИ Е… МАЈКАТА И ЌЕ ТИ ПОЈДАТ ЈАЈЦАТА”, пишува Чкатроски на темата.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This