КРАДЦИ ВЛЕГОА ВО КУЌАТА НА КАРАКАМИШЕВА:

Поврзано

ГО ДРЖИ ЦРНИОТ РЕКОРД: Македонија на врвот во регионот во последната недела

Нов пик на новозаразени од коронавирус во Македонија. Регистирани се и најмногу починaти лица во еден ден, а во...

(Фото) ПО СТАПКИТЕ НА ШЕКЕРИНСКА: И градоначалникот на Бутел се фотографирал под знакот на УЧК

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски очигледно практикува да ги следи постапките на неговите претпоставени, па изгледна тргнал по...

ДР ХАСАН ОД ГОБ 8 СЕПТЕМВРИ: Дел од граѓаните не веруваат дека постои вирусот и тоа е најзaгрижувачкиот фактор

Доктор Танер Хасан од ГОБ 8 септември во отвореното студио на 24 анализа изрази зaгриженост заради растечката бројка на...

(ФБ статус на професорката Тања Каракамишева- Јовановска)

 

На најголемиот Христијански празник, Божиќ умоболни типови влегле во нашата семејна куќа и се ничкосале.

Испревртиле се наопачки, распослале се по земја како што нивната умоболна душа е извртена и распослана по Ѓаволските патеки.

Со крадење од нашите деца сакаат да видат раат и убав живот.

Ама тоа не оди така забегани отпадници. Можеби денес ви дојдоа вашите пет минути ЖИВОТ кој ви го дава оваа власт, бидејќи власта ве штити и амнестира, ама Господ е еден и голем и ќе ви наплати за сите сторени гревови.

Народот ќе почне да се самоорганизира и да се самоодбранува од вас ништожници едни никакви, но и од вашата пајташка власт која ве толерира и брани.

И да биде трагедијата поголема вчера дознав дека во град Скопје има САМО ДВЕ КРИМ УВИДНИ ЕКИПИ, една што работи 12 часа составена од ДВАЈЦА крим техничари и втората другите 12 часа!

Каква мизерија и беда. Во главниот град на државата САМО 4 ЛИЦА СЕ ЗАДОЛЖЕНИ ДА СЕ СПРАВУВААТ СО СИТЕ КРАЖБИ, ПОЖАРИ и други неволји што ги снаоѓаат луѓето.
Министерот Оливер очигледно мува не го лази што апашите царуваат, што налудничавите станаа главни фаци во градот. Нивниот живот треба да го трпиме сите ние семејни луѓе и да стравуваме за животот на нашите најмили.

ДОЈДЕ ВИСТИНСКИ ЖИВОТ ЗА АПАШИТЕ И КРИМИНАЛЦИТЕ!

ЕТЕ ТОА НИ ДОНЕСОА ЗАЕВ, РАДА, ОЛИВЕР И ОСТАНАТИ ВЛАДИНИ ПАПЕТИ!

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести