КРАЖБА ВО СТАНОТ НА МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ: Амнестирани кримналци влегле во станот на министерот Манчевски и извршиле тешка крабжа!

Поврзано

ФИЛИПЧЕ СЕ СКАРА СО АГАТАНГЕЛ: Епископот да го повлече повикот да се посетуваат верските храмови

Министерот за здравство доц.д-р. Венко Филипче, одговорајќи на новинарско прашање за повикот на епископот верниците да ги посетуваат храмовите...

ДОКТОРИТЕ СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Олабавувањето на мерките имаше политички цели, лицитирањето со бројки создава недоверба

Во услови кога бројот на заразени или починати од корона вирус секојдневно се зголемува неблагодарно е да се зборува...

ПОЈАСНУВАЊЕ: Полицискиот час од 21 часот важи и за околните скопски општини: Арачиново, Илинден, Петровец, Студеничани…

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до...

Во текот на вчерашниот ден, во доцните вечерни часови бил оргабен станот на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, дознава Инфомакс.мк од извори во полицијата


На 22.11.2018, во периодот од 20.45 до 22.00 часот е извршена тешка крабжа во станот на Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација, на булеварот 11.Октомври во Скопје, при што се одземени повеќе работи со поголема вредност.

На лице место, биле излезени силни полициски сили, меѓу кои и надлежните началници по наредба на министерот Спасовски, каде што според оперативните сознанија, извршители на тешката крабжа се повратници кои беа амнестирани со законот за општа амнестија, промовиран од Зоран Заев.

Со законот за општа амнестија, беа ослободени преку 800 затвореници, сторители на тешки кривчни дела. Според полициската евиденција, речиси 70% од ослободените ги повториле кривичните дела за кои претходно биле осдуени, па амнестирани.

Актуелно

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

Повеќе вести