КРАЛИЦАТА МУ СЕ НАЛУТИ: Трамп не ги почитуваше кралските протоколи, кралицата се налути!

Поврзано

БРОЈОТ НА ЗAРАЗЕНИ НАДМИНА 100 000: Чиле станува ново жариште во Јужна Амeрика

Бројот на заразени со коронавирус во Чиле надмина 100.000, покажуваат денеска податоците од универзитетот Џон Хопкинс. Повеќе од 1.100 луѓе...

НЕМА ЛАБАВО СО ПУТИН: На напад на конвенционално оружје, Русија ќе возврати со нуклеарно

Рускиот претседател Владимир Путин донесе уредба, со која се утврдува дека руската војска може да употреби нуклеарно оружје како...

ИМА НАДЕЖ: Откриено кога најрано да се очекува вакцината против коронавирусот

Директорката на американската Воена програма за истражување на заразни болести Венди Самсонс-Џексон, денеска изјави дека е разумно да се...

Претседателот на САД, Доналд Трамп се сретна во замокот Виндзор во Лондон со кралицата Елизабета Втора.

Пред тоа, тој се состана со британската премиерка Тереза Меј, додека на улиците протестираа околу 100.000 луѓе, а многумина очекуваа на состанокот со кралицата да го прекрши протоколот.

Како што пишуваат британските медиуми, тој успеа да го направи тоа, двапати за само неколку секунди.

Во многу снимки, беше забележано дека Трамп додека се движеше пред кралската гарда беше малку збунет, а тој направи неколку чекори одејќи пред кралицата. Кралицата потоа мораше да ја избере страната кога Трамп малку подзастана.

Пред тоа, Трамп и неговата сопруга Меланија, го прекршија протоколот кога се поздравуваа со кралицата. Имено, ниту еден од нив не се поклони, туку едноставно се ракуваа.

Инаку, поклонувањето пре кралицата не е обврска, но се смета како добар манир и се практикува од страна на речиси сите кои се сретнале со кралицата пишува “Индипендент”.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести