КРАХ ВО СДСМ: Петар Атанасов си поднесе оставка од пратеничката функција

Поврзано

- Advertisement -

Пратеникот Петар Атанасов си поднесе оставка од фунцијата пратеник во собранието на Република Македонија.

Шпекулациите одат во насока дека тој се противи на Договорот од Преспа и референдумот за промена на уставното име, но повеќе информации ќе имаме во текот на утрешниот ден.

Пратеникот побарал оставката да биде разгледана на првата наредна седница на собранието, која е закажана за утре. Шпекилациите уште велат дека целта е  избор за директор на ОТА и главен државен ревизор.

Latest News

(Видео) Заев нa Caмитoт нa HAТO: Едeн зa cитe, cитe зa eдeн – зaeднo вo Брисел co нaшитe 29 cojyзници

Македонија првпат учествува како горда рамноправна членка на НАТО, заедно со останатите 29 сојузници и пријатели на денешниот Самит...

More Articles Like This