КРАЈНАТА ЦЕЛ Е „ПОКОРУВАЊЕ“ НА МАКЕДОНИЈА: Ако Македонците кажат не, тогаш тие (западот) ќе го активираат планот за дестабилизација!

Поврзано

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме...

МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал,...
- Advertisement -

„Ако Македонија каже не, ако Македонците го отфрлат тој план кој западот го поттикнува, тој план на дестабилизација чија цел е покорување и окупирање на Македонија што на крајот треба да ја доведе земјата на статусот кој го има Косово“ – анализира хрватскиот пратеник Иван Пернар во првата емисија „Без Цензура“ за Инфомакс.

Како што вели Пернар, главниот играч во НАТО не прифаќа ‘Не’ за одговор, што би значело дека тие нивната цел за покорување на земјата би ја спровеле ако треба и преку дестабилизација.

Крајната цел според Пернар е покорување на земјата и претворање на истата во де-факто протекторат по примерот на Косово.

Целата емисија можете да ја погледнете тука:

 

Latest News

Цело хрватско Министерство во caмoизoлaцијa пopaди кoрoнaвиpyc

На сите функционери од хрватското Министерство за наука и образование, предводени од министерката Блаженка Дивјак, денеска епидемиолозите им наложија...

„Наркос Македонија“ , кpиминaлнa империја изградена на темели од „зелено злато“

Уште во 2016-та во Македонија е легализирана марихуаната за медицински потреби. Од тогаш марихуаната може да се одгледува во Македонија и тоа само од...

(Видео) Чулев го оствари ветувањето, на поткyпyвачите им се зakaнува затвор до 10 години

Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето на уставно-правниот...

Русија до крајот на годината ќе произведе 200 милиони дoзи вaкцинa пpoтив Koвид-19

Директорот на рускиот Инвестициски фонд, Кирил Димитриев во колумна за американскиот неделник „Њузвик“ истакна дека Русија до крајот на годината ќе произведе 200 милиони...

(Видео) Најсветлата комета помина над Јадранското Море

Кометата Ц/2020 Ф3 (Неовајс) беше воочлива пред зората за време на претходната недела на радост на љубителите од северната хемисфера. Велат дека тоа е...

More Articles Like This