September 29, 2020, 11:49 am

КРАЈ НА ШОУТО НА КАРДАШИЈАН: По 16 сезони престанува да се емитува познатото шоу на семејството Кардашијан

Поврзано

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...

Милијардер го подари богатството зашто сака да умpe сиромашен: „Никогаш не сум бил посреќен!“

Милијардер ја исполни својата животна амбиција да го напушти овој свет без денар. Судниот ден сè уште не е...
- Advertisement -

Семејството Кардашијан направи 16 сезони на шоуто „Keeping Up With The Kardashians“, каде имаше расправии, плачење, смирување…

Сега, изгледа дека дојде крај на една ера. Кајли Џенер повеќе не сака да биде дел од ријалити шоуто, пренесува „The Sun“.

Иако се појавува во трејлерот за претстојната сезона, Кајли се откажала од снимањето, откако Тристан Тимпсон ја изневери Клои Кардашијан со најдобрата нејзина пријателка, Џордин Вудс.

„Многу е нервозна после ситуацијата со Џордин и не сака да се носи со тоа“, рекол пријател на најмладата милијардерка.

Сепак, нејзината мајка Крис Џенер ја убедува да се врати на снимањето.

„За потпишување на договор, потребно е учество на сите девојки во наредната сезона. Меѓутоа, на Кајли тоа не ѝ е потребно. Едноставно порасна во таа емисија“, додал пријателот.

Според претпоставките на странските медиуми, дополнителна причина поради што повеќе не сака да биде во шоуто се парите кои ги заработила преку својата козметичка линија. Сепак, за оваа ситуација никој од семејството Кардашијан не се огласил.

а потсетиме, Тристан во февруари ја изневери Клои, со која ја имаат ќерката Тру.

„Клои доби информација дека Тристан и Џордин се бакнувале. Го нападна Тристан и тој на крајот призна“, открил тогаш пријателот.

Целото семејство е шокирано, а Кајли ги прекинала сите контакти со некогашната најдобра пријателка.

Latest News

Наставник си добил воспитен ќотек од мајката на поранешната девојка

Дваесет и девет годишен тетовец пријавил во полиција дека бил нападнат од мајката на поранешната девојка. Според пријавеното, нападот...

Условна кaзнa за Миле Јанакиески

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби условна казна од една година затвор за протестите пред Општина Центар. Екс -премиерот Никола Груевски заработи...

(Фото) Искинато македонско знаме се вее на граничниот премин Ќафасан

Искинато државно знаме на Република Македонија се вее на поставениот јарбол на граничниот премин Ќафасан, спротивно на член 6 од Закон за употреба на...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар, а присутните на промоцијата, пак,...

(Фото) Наум Петрески го промени имиџот: Пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал на речиси сите фестивали во Македонија и на голем број во странство,...

More Articles Like This