КРВАВА ТЕПАЧКА ПО МЕЧОТ ОЛИМПИЈАКОС-БАРНЛИ: Еден прободен и тројца претепани англичани во Атина

Поврзано

Двајца македонски фудбалери позитивни на kоронавирус

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. – Им посакуваме побрзо враќање на...

Македонска ракометна репрезентативка позитивна на Koвид-19

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, членка на Глорија Бузау, е позитивна на Ковид-19, пренесуваат романските медиуми. Ова е втор случај...

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...

Фудбалерите на Олимпијакос го победија Барнли со 3:1 во првиот натпревар од плеј-оффот за влез во групната фаза на Лига Веропа, но натпреварот остана во сенка на инцидентите, предизвикани од навивачите на грчкиот тим.

Околу 1.000 фанови на Барнли дојдоа во Грција, за кого ова е првата сезона со учество на евротурнир по 42 години. Англичаните мирно седеле во градските кафулиња и пееле, но хаосот настанал кога тргнале кон стадионот да го проследат натпреварот.

Навивачка група била пресретната од домашни хулигани, познати како едни од највоинствените во Европа, па почнле да ги напаѓаат.

Еден Англичанец е прободен со нож во гради и пренесен во болница заедно со тројца други, кои биле брутално претепани.

Полицијата, исто така, задржала 23 англиски навивачи, главно поради тоа што биле пијани, а Олимпијакос му понудил помош на Барнли за нивните повредени навивачи.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести