September 29, 2020, 11:33 am

КРЗНО ОД БЕЛГРАДСКИ РАКУНИ НА ВРАТОТ НА ФАТИМЕ: Што прават обвинителките со 4 милиони евра пари на народот!

Поврзано

Во живо од Влада на РМакедонија

Oбраќање на Премиерот Зоран Заев и на Љупчо Николовски

Груевски осуден на 1 година затвор за „Насилство во Центар“: Останатите обвинети осудени со условна казна

Судот попладнево донесе пресуда за случајот „Насилство во општина Центар“. Екс премиерот Никола Груевски доби највисока казна во времетрање...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во...
- Advertisement -

Специјалното Јавно обвинителство во последниве неколку месеци е во фокусот на јавноста од аспект на нетранспарентното користење на нивниот масивен буџет од речиси 4 милиони денари. Но овие денови фокусот на јавноста се сврте кон сосема друга работа.

Како што пренесува “Канал 77“, на судењето во случајот “Траекторија“, специјалната јавна обвинителка се има појавено во долга елегантна бунда со чизми со високи потепетици и соодветна ташна, што покажува на високиот вкус за мода на обвнителката Фетаи. Според Канал 77 бундата која ја носи Фетаи наликува на модел од угледна модна белградска куќа која има свои продавници во Скопје. Она што е симптоматично е дека овој модел на бунда воопшто не е ефтин. Цената на оваа бунда изнесува 830 евра и тоа со 10% попуст и е направена со крзно од ракун.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Во живо од Влада на РМакедонија

Oбраќање на Премиерот Зоран Заев и на Љупчо Николовски

Груевски осуден на 1 година затвор за „Насилство во Центар“: Останатите обвинети осудени со условна казна

Судот попладнево донесе пресуда за случајот „Насилство во општина Центар“. Екс премиерот Никола Груевски доби највисока казна во времетрање од 1 година и 6...

СЕ ДЕЛЕЛЕ ШАКОМ И КАПОМ НАДОМЕСТОЦИ ВО НЕКОГАШНОТО СЈО – ревизорите велат – тоа било надвор од законите

Надоместоците кои се делеле во некогашното Специјално јавно обвинителство во периодот од 2015 до 2019 година, не биле во согласност со законоте. За жал,...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во 2013 година: https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

Ѓоргиев: За нас останува неприфатливо барањето Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот тим во Мешовитата...

More Articles Like This