КРИВИЧHA ПРИЈАВА ЗА ДУШКО КНЕЖЕВИЌ: Ја олеснил банката за 15,2 милиони евра!

Поврзано

ОВА Е СИТУАЦИЈА ПОД КОНТРОЛА: Во Црна Гора 28 дена нема зapaзен со кopонавирус

Црна Гора речиси еден месец без ниту еден зapазен со кopонавирус. Земјата 28 дена официјално нема регистрирано случаи на зaразени...

СЕ УKИНУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНИОТ КАРАНТИН: Бугарија ја отвори границата за граѓаните на неколку земји

Директорите на регионалните здравствени инспекторати ја ykинаа наредбата за задолжителен карантин на лицата кои влегле на територијата на Република...

ХОРОР ВО СРБИЈА: Пpeгазил маж, ја пpoбодел сопругата со нoж, па си го пpeсекол вратот

На влезот во Новa населба во Сурдулица денеска околу 01:45 часот беа пронајдени три бeзживoтни тeла до возилото „Опел...

Црногорската полиција подне кривични пријави против претседателот на Атлас групата, Душко Кнежевиќ и поранешниот извршен директор на банката Атлас, Џорџе Џурџиќ,поради сомневање дека ја оштетиле банката за повеќе од 15,2 милиони евра.

Кнежевиќ, кого Црна Гора го бара за финансиски малверзации, се наоѓа во Лондон.

Нема препрека претседателот на Атлас групата Душко Кнежевиќ да боде екстадитиран во Црна Гора, каде што е баран за повеќе кривични дела.

Од амбасадата на Велика Британија во Подгорица потврдија дека врз основа на билатералната спогодба потпишана од двете земји, Црна Гора има право да бара екстрадиција.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести