КРИМИНАЛНИТЕ ВЛАДИ НЕ ГО САКААТ, АМА НАРОДОТ ГО САКА: Поставено знаме со ликот на Путин, среде Њујорк!

  • October 7, 2016

Огромен постер со ликот на рускиот претседател Владимр Путин бил поставен на бруклинската страна на мостот на Менхетен во Њујорк

putin_most

На постерот покрај ликот на Путин биле и руското и сириското знаме и со големи букви било испишано „миротворец“. Весникот Њујорк пост, повикувајќи се на очевидци објави дека постерот го поставиле две лица вчера околу 14 часот по локално време.

Еден час потоа полицијата го отстранила.

Се претпоставува дека постерот, со големина шест на девет метри е поставен во „чест“ на роденденот на Путин, кој денеска полни 64 години.

Полицијата започна истрага за случајот, но досега никој не е приведен.

Претходно «
Следно »