October 20, 2021, 5:01 pm

Кристијан Ериксен излезе од болницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен, ја напушти денеска болницата во Копенхаген, една недела откако доживеа срцев удар на натпреварот против Финска на ЕУРО2020.

Данските лекари на Ериксен му вградија уред со двојна функција, како пејсмејкер и дефибрилатор.

Дваесет и деветгодишниот Ериксен беше хоспитализиран во саботата, по десетминутна реанимација на тревникот на стадионот „Паркен“ во Копенхаген.

Latest News

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор...

More Articles Like This