КРУШЕВО ЌЕ ЈА ОДБРАНИ МАКЕДОНИЈА: Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, во 2016 во Крушево ќе ја одбраниме!

Поврзано

Јанушев на средба со жители на Конопница и Мождивњак

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес оствари средба со жителите на Конопница и...

На граѓаните им е доста од лaжни ветувања

Утринава, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните...

„Доста е од рeкeтаpи, сакаме oбнoвa“

Победата е очигледна. Доста беше рекет и криминал. Обновата доаѓа! #ВМРОДПМНЕ #МАКЕДОНИЈА https://www.facebook.com/vmro.dpmne.16/posts/1964397673696828

-Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, а во 2016 година во Крушево ќе ја одбраниме самостојна и суверена Република Македонија, победуваме со 63 пратеника и ние сме на вистинската страна, изјави Антонио Милошоски носител на ИЕ 5, вечерва во Крушево.
antonio-milososki-3-640x327

-Овој пат бидете сигурни и да знаете дека пред нас се само два дена, издржавме две години, сите граѓани беа нервозни и беа во грч и тоа само поради едни исти кои фрлаа со боја по сите институции во Скопје, а сега сакаат и да го поделат народот. Во Крушево нема ниту еден Македонец, Тучин, Албанец, Влав на кои СДСМ им помогнала без разлика дали се работи за покачување на пензиите, платите, прашајте некој дали се сеќава и дали инвестирале во образованието или пак донеле некоја странска инвестиција или дали СДСМ мислеле на земјоделците? Нема таков кој ќе ви каже позитивен одговор, бидејќи ВМРО кога е на власт се грижи за народот, за државата за разлика од СДСМ кој се грижат сами за себе.

Тој исто така тој истакна и дека остануваат само уште два дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести