Крушевчани повторно по улиците на градот дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

  • March 13, 2017
  • Коментари

Крушевчани повторно маршираа по улиците на градот во знак на поддршк на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

krusevo-protest-640x427

Граѓаните од Крушево уште една решија да кажат големо „НЕ“ на двојазичноста и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и грбот на Република Македонија.

krusevo protest 2

krusevo protest 3

krusevo protest 4

Претходно «
Следно »