Крушевчанка се породила дома, бебето набрзо починало

  • May 4, 2019

Во Полициската станица Крушево од Итната медицинска помош Крушево вчера во 01,30 часот било пријавено дека во куќата на Н.П.(29) биле повикани за укажување лекарска помош, откако таа во домашни услови се поpодила и по нејзино кажување, бебето се родило живо, но по кратко време починало.

МВР денеска соопшти дека бил извршен увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено за обукција. Се работи на расчистување на случајот

Претходно «
Следно »