КУВАРОТ ОД ТАЈЛАНД СЕГА ЈА ЗАПЕА ,,ТИ САМО ТИ“ЗАЕДНО СО МАРЈАН КОЦЕВ

  • January 23, 2019
  • Коментари

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на социјалните мрежи пеејќи ја неговата песна “Ти, само ти”.

Коцев отишол во ресторанот “Скара Рама5” кој е во сопственост на битолчанецот Иле Моша и се сретнал со Том, момчето од Тајланд кое работи како кувар во овој ресторан.

Секако, Том и Коцев одново заедно ја запеаа песната и предизвикаа бура позитивни реакции на социјалните мрежи.

Gepostet von Marjan Kocev am Dienstag, 22. Januar 2019

Претходно «
Следно »