September 28, 2021, 11:45 am

Кумановец пpиjaвил дeкa мajкa мy гo нaпaднaлa co ocтap пpeдмeт, лeкapитe и кaj нea кoнcтaтиpaлe тeшки тeлecни пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кумановец пријавил дека неговата мајка го нападнала со остар предмет. Лекарите констатирале телесна повреда кај него и тешки телесни повреди кај неговата 85-годишна мајка, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 16:52 часот во СВР Куманово, Н.С.(61) од Куманово пријавил дека во неговата семејна куќа на улица „Белановска“ со остар предмет бил нападнат од неговата мајка В.С.(85). Во Општата болница Куманово кај пријавителот Н.С. била констатирана телесна повреда, додека кај В.С. биле констатирани тешки телесни повреди, информираа од СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Пpoтeчe вaлкaнaта виcтинa зa Меланија – ceмejcтвото Тpaмп нa чeкop oд ckaндaл нa дeцeниjaтa?

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам, која во текот на четирите години поминати во администрацијата на Трамп главно...

More Articles Like This