January 26, 2021, 10:10 pm

Кумановка oгpaбeнa cpeдe Скопје

Поврзано

Јавна соба повторно активна со над 5000 членови: Масовно се објавуваат ekcплицитни фотографии од македонски девојки

Групата „Јавна соба“ на Телеграм повторно е активна. Експлицитни фотографии, профили од социјални мрежи, лични податоци, адреси и броеви...

Тврди дека е невин: Се огласи џудо-тренерот ocoмничен за злocтавување девојчиња

Преку вештачењето на мобилниот телефон на осомничениот 46-годишен тренер, ќе се бараат нови докази за злоделата кои му се...

Драма во Радовиш: Ги пријавиле соседите бидејќи имале гости

Полицијата во Радовиш поднесе кривична пријава против седум лица: М.Р.(41),В.А.(45), С.В.(44), Р.М.(31), А.Ѓ.(46), А.М.(47) и Д.А.(45)од село Ињево, поради...
- Advertisement -

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 денари.

На 15.10.2020 на автобуска постојка на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, пријавениот на А.Р.(20) од Куманово ѝ го одзел мобилниот телефон. При извршување на делото, тој бил забележан од полициски службеник и веднаш бил лишен од слобода, а телефонот ѝ бил вратен на оштетената.

Latest News

Филипче тврди дека не постои законска прeчка за увоз на која било вакцина во земјава

Имаме начин да увеземе од која било вацкина против Ковид 19 и не постои никаква законска пречка за тоа,...

More Articles Like This