КУМАНОВО СЕ ГУШИ ВО СМОГ: Со дури десет пати поголема концентрација на ПМ-10 честички Куманово вечерва најзагаден град во Европа!

Поврзано

Без вода неколку скопски улици

Без вода денеска ќе останат дел од корисниците од втора зона (околу 50 куќи) на улица „Христо Татарчев“ поради...

Дождот во Чаир ги поплави улиците, граѓаните извадија трски за pиболов

Силен ветер и дожд вчера попладне ја зафати територијата на Скопје, при што настанаа и проблеми на одредени делови...

Советничката група во Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до антикорупциска против Шилегов

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до Државната комисија за спречување на корупција за спорните одлуки на...

Во моментов (среда, 22 часот) концентрацијата на отровните ПМ 10 честички е 504 мг / м3, а максималната дозволена загаденост е 50 мг / м3.

kumanovo-zagadenost-640x726

Овие цифри покажуваат дека нема ништо од гасификацијата за која се фалат градоначалникот Зоран Дамјановски и неговиот партиски шеф Зоран Заев. Гасификацијата на Струмица е само параван за богатењето на кланот Заеви, а струмичани и понатаму плаќаат најскап гас на Балканот.

Нема ништо и од гасификацијата на Куманово затоа што Кумановци со денови се гушат со најзагадениот воздух во Европа. Веќе цела недела ги нема НВО милионерите на Сорос и СДСМ, кои добиваат милиони затоа што „наводно“ се борат за екологијата.

НВО ги добиваат милионите од Сорос, Заев ги добива милионите од гасот, Дамјановски ја доби власта, а граѓаните на Куманово го добија најзагадениот воздух во Европа.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести