КУМАНОВО СЕ ГУШИ ВО СМОГ: Со дури десет пати поголема концентрација на ПМ-10 честички Куманово вечерва најзагаден град во Европа!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во моментов (среда, 22 часот) концентрацијата на отровните ПМ 10 честички е 504 мг / м3, а максималната дозволена загаденост е 50 мг / м3.

kumanovo-zagadenost-640x726

Овие цифри покажуваат дека нема ништо од гасификацијата за која се фалат градоначалникот Зоран Дамјановски и неговиот партиски шеф Зоран Заев. Гасификацијата на Струмица е само параван за богатењето на кланот Заеви, а струмичани и понатаму плаќаат најскап гас на Балканот.

Нема ништо и од гасификацијата на Куманово затоа што Кумановци со денови се гушат со најзагадениот воздух во Европа. Веќе цела недела ги нема НВО милионерите на Сорос и СДСМ, кои добиваат милиони затоа што „наводно“ се борат за екологијата.

НВО ги добиваат милионите од Сорос, Заев ги добива милионите од гасот, Дамјановски ја доби власта, а граѓаните на Куманово го добија најзагадениот воздух во Европа.

Latest News

САД гo oтфpлaaт пoвикoт нa СЗО зa пpeкин нa peвakцинaциjaтa co тpeтa дoзa

Белата куќа го отфрли повикот на СЗО за прекин на третата доза на вакцината против Ковид-19, оценувајќи дека САД...

More Articles Like This