October 23, 2020, 4:02 am

КУМАНОВЦИ ДО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ : Нема да ни ја купите честа со неколку квадрати асвалт после 30 годишно Ваше локално владеење!

Поврзано

Аеродром жapиште на ковид-19, трицифрени бројки во уште неколку општини

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25 473, бројката на оздравени пациенти...

Град Скопје го продолжи рокот за субвенции за инвертер клими, остануваат средства уште за 500 домаќинства

ДО ДЕНЕСКА ПРИСТИГНАТИ 4.508 БАРАЊА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ, АПЛИЦИРАЈТЕ, ПОВИКОТ Е СЕ УШТЕ ОТВОРЕН Градот Скопје ги потсетува граѓаните...

Денеска неколку скопски општини ќе останат бeз струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 22.10.2020 година ( четврток ) се планирани следните технички зафати во...
- Advertisement -
Кумановци, жители на неколку улици во кумановската населба Карпош, преку допис до нашата редакција му пратија порака на Оливер Спасовски кој во евидентно отсуство на градоначалникот Максим Димитриевски изигрува градоначалник и шета по локалните улички нудејќи асвалтирање во замена за гласови за СДСМ на следниве предвремени парламентарни избори.
Дописот Ви го пренесуваме во целост :
„Сакаме да ве известиме дека во населба Карпош или позната како Рајкова Куќа во Куманово, иако СДСМ е локална власт од 1996 до денеска, никојпат до сега за 30 години ниту дошле, ниту чепнале. Сега, Оливер Спасовски во својство на локален моќник дојде да каже дека ќе асфалтираат.
Од улица бр. 70 бара 100 гласа, од улица 150 бара 100 гласа и од улица 10 бара 100 гласа за да ги асфалтираат улиците.
Еве вака преку вас сакаме да му порачаме како што му кажавме тука во очи дека честа нема цена како што и нивното предавство нема цена. Нека си ги спакуваат куферите и нека си купат карта во еден правец, срам да им е ако мислат оти ќе не купат како стока.“

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This