October 24, 2021, 8:13 am

Куновска дo Заев: Пpecтaни дa нe тpeтиpaш кaкo мaлoyмни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екс функционерот на СДСМ, Софија Куновска, на својот Фејсбук профил испрати порака до Зоран Заев, во која му замерува околу изјавата за спорот со Бугарија, во која тој кажува дека е нечесно една цела нација да се оквалификува како фашистичка.

-А кога тоа и кој се обидел цела нација да квалификува за фашистичка? Се моли премиерот да престане да не третира за малоумни и низ ужасни манипулации да се обидува да го брани тоа што е неодбранливо. И ова не е инцидент ова е веќе негова навика, напиша Куновска на својот Фејсбук профил.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...

More Articles Like This