August 12, 2020, 12:27 pm

Кaзни за 169 лицa за неносење зaштитнa мacкa

Поврзано

Пpoнaјдeни 45 мигpaнти во ceлo Вaкcинцe, Липкoвo

Синоќа во 19.10 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот било пријавено дека на место викано „Врело“ во...

Kaзнeти 511 гpaѓaни за нeнoceњe зaштитнa мacкa во изминaтитe 24 чaca

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична...

(Фото+Видео) Жител на Бардовци kpвничkи нaпaднaт со вили и лoпaти, xpaбpaтa cocетка му го cпacилa живoтoт

Вистинска дpaмa дoцнa вeчepвa се случуваше во скопската населба Бардовци откако група Роми со Bили и лoпaти нaпaднaлe свој...
- Advertisement -

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 29.619 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 169 прекршоци во изминатото деноноќие.

Во координација со Државниот пазарен инспекторат во текот на изминатото деноноќие извршени се 43 контроли во објекти при што не се евидентирани објекти кои не ги почитувале одлуките на владата.

На територијата на целата држава на вкупно 313 лице им се издадени решенија за изолација, а 5 лица потпишале изјави за самоизолација. Извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација при што не се евидентирани лица кои не ги почитувале овие мерки, извести министерството за внатрешни работи.

Latest News

Сe yштe нeпoзнaтo кaкo ќe ce oдвивa нacтaвaтa, Koмиcијaтa бaрa дoпoлнитeлни пoдaтoци од МОН

Комисијата за заразни болести денес одржа состанок на кој присуствуваа и претставници на Министерството за образование и наука каде...

Јанушев: Џaбe oткaжyвaњe од пaтни тpoшoци кoгa јa пoкpaдoвтe дpжaвaтa и нapoдoт

Лично како пратеник нема да користам патни трошоци, ама морам да искоментирам во однос на тоа од СДСМ, џабе откажување од патни трошоци кога...

Влaдaтa на СДСМ го дoвeдe зeмјoдeлeцoт на paб на eгзиcтeнциja

Килограм грозје 4,5 или 6 денари, ова е реалноста почитувани мои земјоделци со СДСМ. Оваа расипничка влада ги доведе земјоделците до раб на егзистенција....

Bo живo: Миниcтepoт за oбpaзoвaниe oткpивa кoгa и дaли ќe зaпoчнe yчeбнaтa гoдинa

Следете ја во живо на Инфомакс прес-конференцијата на министерот за образование Арбер Адеми. На прес-конференцијата министерот ќе открие кога и дали ќе започне учебната година...

Пpoнaјдeни 45 мигpaнти во ceлo Вaкcинцe, Липкoвo

Синоќа во 19.10 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот било пријавено дека на место викано „Врело“ во село Ваксинце, Липково, било затекнато...

More Articles Like This