Кacaми: Владата е одговopна за бегcтвото на Mиjaлков

Поврзано

Heвиден ckaндал со зapoбена држава – Hema затвop за функционери на Д У И

Министерот Бојан Маричиќ, вицепремиерот Љупчо Николовски одговорен за корупција и криминал и премиерот Заев се под силен мониторинг во...

Од опepaтивен paботник во телефонcка центpaла до диpeктop: Фyнкционep на Д У И ќе директopyва во Битола

Управниот одбор на ЈП “Стрежево“ во Битола, на денешната он-лајн седница, за ВД- заменик директор го избра Љутви Ахмети,...

(Видeo) Адвokaтот на Сашо потврди: Mиjaлкoв aктивнo yчecтвyвa вo cвикyвaњe нa конгpecт нa MK Mepиот

Адвокатот Петар Василев кој е бранител на екс шефот на УБК Сашо Мијалков знаел дека неговиот клиент бил активен...
- Advertisement -

Биљал Касами, лидер на Беса, која е во коалиција со СДСМ и дел од Владата вечерва гостува во живо во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Касами во врска со бегството на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков рече дека во Македонија треба да се биде подготвен за се.

„Во Македонија треба да се биде подготвен за се, искуството не научи дека не треба да сме шокирани со вакви настани, но сепак одговорност мора да има“, порача Касами.

Тој смета дека институциите, но и Владата во која се дел, имаат голема одговорност.

„Мијалков не беше обичен човек, туку човек со повеќе кривични дела. Имаше индиција и дека ќе побегне, затоа требало да се внимава максимално. Освен Владата, директно одговорни се и полицијата, Обвинителството, судството“, вели Касами.

Latest News

САД воведе привилегии за вакцинираните лица

Американскиот Центар за превенција и контрола на болести (ЦДЦ) објави упатства со најдобри практики за Американците кои се целосно...

More Articles Like This