December 8, 2021, 4:08 am

Кopoнaтa кocи во Србија: Нaд 7.000 нoвoзapaзeни – пoчинaлe 51 пaциeнт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 7.190 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 51 пациент.

Тестирани се 23.903 лица, а на респиратор се приклучени вкупно 269 пациенти.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This