Кype марксистичко

Поврзано

(Видео) Пандов: На 25 да излеземе и да му покажеме на Зaев дека тepopистите се во Влада, а не во зaтвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

(Видео) Пандов: Секој еден од нас треба да се разбуди и во недела пред Владата со срце и љубов да побара правда и слобода...

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ  Александар Пандов во денешното издание на "Неделен брифинг" на Инфомакс порача дека секој...
- Advertisement -

Не за џабе се рекло, дај му власт на човек и ќе видиш колку му е паметот. Така е и со професорчето од Штипски универзитет. Ај што навредува медиуми, туку навредува и членови на ВМРО – луѓе кои гласаа за него.

Туку, куре едно марксистичко. Немој да мислиш дека ако си станал пратеник си го фатил Маркс за муда.

Знаеш, вистината е како шило, еве на прва кривина и те шибна у слабина.

Со два пратеника ќе мењал договор. 🙂

Ама најкриво ми е што излажа народ, многу народ. Народ што можеше да гласа за политичка сила која навистина може да го промени Преспанскиот договот.

Вака со два пратеника си…куре.

П.С. Инаку, документ во архива се поднесува со печат. Ти, као заколнат у бирократија би требало да знаеш, пишува на Фејсбук уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.
 

Не за џабе се рекло, дај му власт на човек и ќе видиш колку му е паметот. Така е и со професорчето од Штипски…

Posted by Александар Митовски on Friday, July 24, 2020

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This