ЛАВРОВ ЈА ,,ЧУВА“ ЗАХАРОВА ОД ДАЧИЌ

  • December 27, 2016
  • Коментари

Портпаролката на руското министерство за надорешни работи на својата Фејсбук страна постави фотографија од состанокот на претставници на руското и српското министерство за надворешни работи.

Захарова покажа дека работата на руските дипломати не е секогаш ,,многу сериозна“.

 
 Начнём день с позитива – наша работа не лишена и таких моментов. Особенно, когда за дело берутся сербские братья. Но Сергей Лавров всегда стоит на страже российских интересов

🇷🇺+🇷🇸=💋

Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

„Го почнуваме денот позитивно-нашата работа не е исклучена од такви моменти. Посебно кога почнуваат да работат српските браќа. Но Сергеј Лавров секогаш чува стража во интерес на Русија“, напиша Захарова.

 

Претходно «
Следно »