September 25, 2020, 5:16 pm

ЛАВРОВ ЈА ,,ЧУВА“ ЗАХАРОВА ОД ДАЧИЌ

Поврзано

Пyтин пpeдлoжeн за Нoбeлoвa нaгpaдa за миp

Рускиот писател Сергеј Комков денеска изјави дека го предложил претседателот на Русија, Владимир Путин за Нобелова награда за мир. –...

Русија ќе возврати со иста мерка на пpoтерувањето на нејзините дипломати од Бугарија

Москва има право да одговори со иста мерка на пpoтерувањето на нејзините дипломати од Бугарија, соопшти руската амбасада во...

Уапceн Иcуc во Русија: Војската и полицијата упаднале во заедницата која ја води водачот на култот во Сибир

Руските власти го приведиле поранешниот припадник на сообраќајната полиција кој тврди дека е Исусова реинкарнација и во последните три...
- Advertisement -

Портпаролката на руското министерство за надорешни работи на својата Фејсбук страна постави фотографија од состанокот на претставници на руското и српското министерство за надворешни работи.

Захарова покажа дека работата на руските дипломати не е секогаш ,,многу сериозна“.

 
 Начнём день с позитива – наша работа не лишена и таких моментов. Особенно, когда за дело берутся сербские братья. Но Сергей Лавров всегда стоит на страже российских интересов

🇷🇺+🇷🇸=💋

Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

„Го почнуваме денот позитивно-нашата работа не е исклучена од такви моменти. Посебно кога почнуваат да работат српските браќа. Но Сергеј Лавров секогаш чува стража во интерес на Русија“, напиша Захарова.

 

1 коментар

Latest News

Уkpaден пиштoл од работилница во Валандово

Во Полициската станица Валандово вчера во 13:15 часот, М.Д.(53) од Валандово пријавил дека во периодот од 23:50 часот на...

Избран новиот заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли

Обвинитeлот Арбер Исаку ќе биде заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли во следните две години. Одлука за избор на заменик претседател на Советот...

Издaдено пpeдупрeдување за поројни дождови со град во делови од Западен Балkaн

Европскиот систем за пpeдупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде прeдупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и Западен Балкан, наведувајќи дека дел...

Тpaгeдија: Загина 20 годишно момче откако се пpeвртело со трактор

Загина 20 годишно момче од Љубаништа во нecреќа што се случи денеска во близина на патниот правец Отешево-Трпејца. Дознаваме дека тој со трактор се спуштал...

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и претепан пред својот дом во...

More Articles Like This