Лажниот патриотизам на Заев траеше кусо, си се врати на предавничките политики

Поврзано

За каква контрола говори Филипче на своите гостување по телевизии додека секој ден умиpaaт граѓани од корона, а нема ни една вакцина

Ситуацијата е под контрола, ама бројката на заболени од корона секој ден се зголемува. Ситуацијата е под контрола, ама...

(Видео) Заев спроведува демакедонизација преку Георгиевски и Бучковски, ги ykинува катедрите по македонски јазик и македонска книжевност

Пробните балони на Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски, се тоа кое што Зоран Заев всушност го договара со соседна...

Пендаровски kонтра Османи: Нема потреба од промена на Уставот

Претседателот Стево Пендаровски не гледа потреба од какви било измени на Уставот. – Такво нешто ниту е побарано од бугарска...
- Advertisement -

Лажниот патриотизам на Заев траеше кусо, си се врати на предавничките политики и сега ќе ја укинува историјата во основното образование, се наведува во соопштението на ВМРО –ДПМНЕ

Заев лажно обвинува за режимска власт, бидејки луѓето од режимот за кој тој обвинува денес се најблиску до Зоран Заев, негови советници, како и сваровски судиите за кои Заев се откажа од ветингот кој го ветуваше.

Заев всушност стана најдобриот промотор на режимот.

Заев во исто време кога ја ретушира историјата забранува да се изучува во основно. Треба да одговори дали тоа е концесија кон која се обврзувал кон бугарската власт.

Дали во пакетот е и промена на членовите на историската комисија која дава отпор за штетните работи кои Заев ги прифаќа?

На крајот ќе се извини ли Заев сега што ја лажеше јавноста дека Бугарија е осамена во своите ставови, денес тоа стана став на заклучоците на ЕУ? Време е за оставка на Заев. Тој нема ниту една причина повеќе да биде премиер.

Latest News

Каде е Бајден?: Сите обврски на претседателот ги врши Камала Харис, отсуството на Бајден без објаснување

Потпретседателот на САД Камала Харис разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху без присуство на претседателот eо Бајден. Тоа беше...

More Articles Like This