ЛАНИ ГО БАРАА ЛИВЕРПУЛ, БАРСЕЛОНА, ЧАЛЗИ, А ОВАА ГОДИНА ПОТПИША ЗА ОВОЈ КЛУБ: Повремениот француски репрезентативец ги изненади сите

Поврзано

ВАРДАР ДОБИВА ЗAСИЛУВАЊЕ?: На „црвено-црните“ ќе им се придружи поранешниот српски репрезентативец

Европскиот шампион, РК Вардар во наредниот период ќе се обиде да го доведе поранешниот српски репрезентативец Марко Вујин. Новиот сопственик,...

ШОК ВО ФОРМУЛА 1: Првиот човек на Мерцедес изненадно се повлече од Формула 1 тимот

Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф е главна вест низ медиумите во Германија, откако изненадно се повлекува од позицијата...

ДОБРА ВЕСТ ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ФУДБАЛОТ: Премиер лигата наскоро ќе ја продолжи сезоната

Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството...

Францускиот репрезантативец чие име лани се поврзуваше со клубови како Ливерпул, Барселона, Челзи, оваа година ги изнанади сите откако одлучи да се пресели во Шпанија во овој клуб.

Лани беше сигурно дека Фекир ќе ги зacили редовите на Ливерпул и ќе го облече црвениот дрес, но Црвените се откажаа од него во последен момент, а тој не отпатува на медицинскиот преглед.

Со оглед на тоа што договорот со Лион му истекува наредното лето, клубот одлучи да го продаде, за да не се доведат во ситуација Фекир да замине без обe3штетyвање наредното лето. Неговото име се поврзуваше со трансфер во Наполи и Милан, но наjcepиозен беше Реал Бетис кои има сериозни амбиции за наредните сезони.

Бетис испрати конкретна понуда од 30 милиони евра, а исплатата ќе биде во неколку рати, понуда на која Лион веднаш се согласи.

Се очекува во секој момент Французинот да пристигне во Шпанија.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести