ЛАНИ ГО БАРАА ЛИВЕРПУЛ, БАРСЕЛОНА, ЧАЛЗИ, А ОВАА ГОДИНА ПОТПИША ЗА ОВОЈ КЛУБ: Повремениот француски репрезентативец ги изненади сите

  • July 23, 2019

Францускиот репрезантативец чие име лани се поврзуваше со клубови како Ливерпул, Барселона, Челзи, оваа година ги изнанади сите откако одлучи да се пресели во Шпанија во овој клуб.

Лани беше сигурно дека Фекир ќе ги зacили редовите на Ливерпул и ќе го облече црвениот дрес, но Црвените се откажаа од него во последен момент, а тој не отпатува на медицинскиот преглед.

Со оглед на тоа што договорот со Лион му истекува наредното лето, клубот одлучи да го продаде, за да не се доведат во ситуација Фекир да замине без обe3штетyвање наредното лето. Неговото име се поврзуваше со трансфер во Наполи и Милан, но наjcepиозен беше Реал Бетис кои има сериозни амбиции за наредните сезони.

Бетис испрати конкретна понуда од 30 милиони евра, а исплатата ќе биде во неколку рати, понуда на која Лион веднаш се согласи.

Се очекува во секој момент Французинот да пристигне во Шпанија.

Претходно «
Следно »